Houzez Theme Functionality Plugin - en to ja translation catalogue (199 entries)

en: Portfolio Settings
ja: ポートフォリオ設定

en: Settings
ja: 設定

en: Permalinks
ja: パーマリンク

en: Property Slug
ja: プロパティスラグ

en: Property Type Slug
ja: プロパティの種類スラグ

en: Property Feature Slug
ja: プロパティの特徴スラグ

en: Property Status Slug
ja: プロパティステータススラグ

en: Property Area Slug
ja: プロパティエリアスラグ

en: Property City Slug
ja: プロパティシティスラグ

en: Property State Slug
ja: プロパティ状態スラグ

en: Set up custom permalinks for the property section on your site.
ja: サイトのプロパティセクションのカスタムパーマリンクを設定します。

en: Properties Settings
ja: プロパティ設定

en: Update Settings
ja: 設定を更新

en: Activated Successfully, reload page!
ja: 有効になったら、ページを再読み込みしてください！

en: Invalid license key
ja: ライセンスキーが無効です

en: Agencies
ja: 代理店

en: Agency
ja: 代理店

en: Add New Agency
ja: 新しい代理店を追加

en: Edit Agency
ja: 代理店の編集

en: New Agency
ja: 新しい代理店

en: View Agency
ja: 代理店を表示

en: Search Agency
ja: 検索機関

en: No agencies found
ja: 代理店が見つかりません

en: No agencies found in Trash
ja: ゴミ箱に代理店が見つかりません

en: Agency ID
ja: 代理店ID

en: Title
ja: タイトル

en: License
ja: ライセンス

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: E-mail
ja: Eメール

en: Web
ja: ウェブ

en: Phone
ja: 電話

en: Agents
ja: エージェント

en: Author
ja: 著者

en: Agent
ja: エージェント

en: Add New
ja: 新しく追加する

en: Add New Agent
ja: 新しいエージェントを追加する

en: Edit Agent
ja: エージェントの編集

en: New Agent
ja: 新エージェント

en: Search Agent
ja: 検索エージェント

en: No Agent found
ja: エージェントが見つかりません

en: No Agent found in Trash
ja: ごみ箱にエージェントが見つかりません

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Add New Category
ja: 新しいカテゴリを追加

en: New Category
ja: 新たなカテゴリー

en: Cities
ja: 都市

en: Add New City
ja: 新しい都市を追加

en: New City
ja: あたらしいまち

en: Agent ID
ja: エージェントID

en: Agent Name
ja: エージェント名

en: Picture
ja: 画像

en: Category
ja: カテゴリー

en: Mobile
ja: モバイル

en: Houzez Invoices
ja: Houzez請求書

en: Houzez Invoice
ja: Houzez請求書

en: Add New Invoice
ja: 新しい請求書の追加

en: Edit Invoice
ja: 請求書の編集

en: New Invoice
ja: 新しい請求書

en: View Invoice
ja: 請求書を見る

en: Search Invoice
ja: 請求書の検索

en: No Invoice found
ja: 請求書が見つかりませんでした

en: No Invoice found in Trash
ja: ゴミ箱に請求書が見つかりません

en: Invoice Title
ja: 請求書のタイトル

en: Price
ja: 価格

en: Payment Method
ja: 支払方法

en: Buyer
ja: 買い手

en: Buyer Email
ja: 購入者のメール

en: Invoice Type
ja: 請求書タイプ

en: Billion For
ja: 億

en: Status
ja: 状態

en: Date
ja: 日付

en: Direct Bank Transfer
ja: 直接銀行振込

en: Not Paid
ja: 未払い

en: Paid
ja: 有料

en: Houzez Packages
ja: Houzezパッケージ

en: Packages
ja: パッケージ

en: Add New Package
ja: 新しいパッケージを追加する

en: Add Packages
ja: パッケージを追加

en: Edit Packages
ja: パッケージの編集

en: Edit Package
ja: パッケージの編集

en: New Packages
ja: 新しいパッケージ

en: View Packages
ja: パッケージの表示

en: Search Packages
ja: 検索パッケージ

en: No Packages found
ja: パッケージが見つかりません

en: Parent Package
ja: 親パッケージ

en: Partners
ja: パートナー

en: Partner
ja: パートナー

en: Add New Partner
ja: 新しいパートナーを追加

en: Edit Partner
ja: パートナーの編集

en: New Partner
ja: 新しいパートナー

en: View Partner
ja: パートナーを表示

en: Search Partner
ja: 検索パートナー

en: No Partner found
ja: パートナーが見つかりません

en: No Partner found in Trash
ja: ごみ箱にパートナーが見つかりません

en: Houzez Payments
ja: Houzez支払い

en: Payment
ja: 支払い

en: Payment Title
ja: お支払いのタイトル

en: Payment Type
ja: 払いの種類

en: Payment For
ja: 支払い

en: Recurring
ja: 繰り返し

en: One Time
ja: 一度

en: Properties
ja: プロパティ

en: Property
ja: プロパティ

en: Add New Property
ja: 新しいプロパティを追加

en: Edit Property
ja: プロパティの編集

en: New Property
ja: 新しいプロパティ

en: View Property
ja: ビュープロパティ

en: Search Property
ja: 検索プロパティ

en: No Property found
ja: プロパティが見つかりません

en: No Property found in Trash
ja: ごみ箱にプロパティが見つかりません

en: Type
ja: タイプ

en: Add New Type
ja: 新しいタイプを追加

en: New Type
ja: 新しいタイプ

en: Features
ja: 特徴

en: Add New Feature
ja: 新しい機能を追加する

en: New Feature
ja: 新機能

en: Add New Status
ja: 新しいステータスを追加

en: New Status
ja: 新しいステータス

en: City
ja: シティ

en: Neighborhood
ja: ご近所

en: Add Property Neighborhood
ja: プロパティの追加

en: New Property Neighborhood
ja: 新しいプロパティの近所

en: County / State
ja: 郡/州

en: Add Property County / State
ja: プロパティ郡/州を追加

en: New Property County / State
ja: 新しい物件郡/州

en: Labels
ja: ラベル

en: Add New Label
ja: 新しいラベルを追加

en: New Label
ja: 新しいラベル

en: Property Title
ja: プロパティタイトル

en: Property ID
ja: プロパティID

en: Featured
ja: 注目

en: Posted
ja: 掲示される

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Actions
ja: 行動

en: No
ja: いいえ

en: Yes
ja: はい

en: No Address Provided!
ja: アドレスは入力されていません！

en: Approve
ja: 承認する

en: Expire
ja: 失効

en: by a guest
ja: ゲストで

en: by %s
ja: ％s

en: Name
ja: 名

en: Slug
ja: スラグ

en: Posts
ja: 投稿

en: County/State
ja: 郡/州

en: Country
ja: 国

en: All Types
ja: いろんなタイプ

en: All Status
ja: すべてのステータス

en: All Labels
ja: すべてのラベル

en: All Cities
ja: すべての都市

en: Testimonials
ja: お客様の声

en: Testimonial
ja: お客様の声

en: Add New Testimonial
ja: 新しい評価を加える

en: Edit Testimonial
ja: 体験談を編集

en: New Testimonial
ja: 新しい評価

en: View Testimonial
ja: 評価を見る

en: No Testimonial found
ja: お客様の声が見つかりません

en: No Testimonial found in Trash
ja: ゴミ箱には何の証言もありません

en: Users Package Info
ja: ユーザーパッケージ情報

en: Package Holder
ja: パッケージホルダー

en: Package
ja: パッケージ

en: Available Listings
ja: 利用可能なリスト

en: Featured Available
ja: 特集記事

en: Activation
ja: アクティベーション

en: Expiry
ja: 満了

en: Houzez Statistics
ja: Houzez統計

en: Most Viewed Properties
ja: 最もよく見られるプロパティ

en: Most Viewed
ja: 最も見られました

en: Most Favourite Properties
ja: 最もお気に入りのプロパティ

en: Most Favourite
ja: 最も好きなもの

en: Saved Searches
ja: 保存された検索

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ja: このページにアクセスするための十分な権限がありません。

en: Houzez Statistic
ja: Houzez統計

en: Total Views Today
ja: 今日の総視聴数

en: Users
ja: ユーザー

en: Buyers
ja: バイヤー

en: Sellers
ja: 売り手

en: Owners
ja: 所有者

en: Managers
ja: マネージャー

en: Views Count
ja: ビュー数

en: View
ja: ビュー

en: Favourite Count
ja: 好きな数

en: Favourite Count
ja: 好きな数

en: Search Query
ja: 検索クエリ

en: Location
ja: ロケーション

en: State
ja: 状態

en: Bedrooms
ja: ベッドルーム

en: Bathrooms
ja: バスルーム

en: Size
ja: サイズ

en: No Search found
ja: 検索が見つかりません

en: Min Price
ja: 最小価格

en: Max Price
ja: 最大価格

en: Area
ja: エリア

en: Feature
ja: 特徴

en: Max Size
ja: 最大サイズ

en: Bedroom
ja: ベッドルーム

en: Bathroom
ja: バスルーム

en: Houzez Searches
ja: Houzez検索

en: Search Keyworks
ja: Keyworksの検索

en: Load More
ja: もっと読み込む
