Houzez Theme Functionality Plugin - en to it_IT translation catalogue (187 entries)

en: Agencies
it_IT: Agenzie

en: Agency
it_IT: Agenzia

en: Add New Agency
it_IT: Aggiungi nuova agenzia

en: Edit Agency
it_IT: Modifica agenzia

en: New Agency
it_IT: Nuova agenzia

en: View Agency
it_IT: Guarda l'agenzia

en: Search Agency
it_IT: Cerca agenzia

en: No agencies found
it_IT: Nessuna agenzia trovata

en: No agencies found in Trash
it_IT: Nessuna agenzia trovata in Cestino

en: Agency ID
it_IT: ID agenzia

en: Title
it_IT: Titolo

en: License
it_IT: Licenza

en: Phone
it_IT: Telefono

en: Agents
it_IT: Agenti

en: Author
it_IT: Autore

en: Agent
it_IT: Agente

en: Add New
it_IT: Aggiungi nuovo/a

en: Add New Agent
it_IT: Aggiungi nuovo agente

en: Edit Agent
it_IT: Modifica agente

en: New Agent
it_IT: Nuovo agente

en: View Agent
it_IT: Visualizza agente

en: Search Agent
it_IT: Cerca agente

en: No Agent found
it_IT: Nessun agente trovato

en: No Agent found in Trash
it_IT: Nessun agente trovato nel Cestino

en: Categories
it_IT: Categorie

en: Add New Category
it_IT: Aggiungi nuova categoria

en: New Category
it_IT: Nuova categoria

en: Cities
it_IT: Città

en: Add New City
it_IT: Aggiungi nuova città

en: New City
it_IT: Nuova città

en: Agent ID
it_IT: ID agente

en: Agent Name
it_IT: Nome dell'agente

en: Picture
it_IT: Immagine

en: Category
it_IT: Categoria

en: Permalinks
it_IT: Permalink

en: Houzez Invoices
it_IT: Fatture di Houzez

en: Houzez Invoice
it_IT: Fattura di Houzez

en: Add New Invoice
it_IT: Aggiungi nuova fattura

en: Edit Invoice
it_IT: Modifica fattura

en: New Invoice
it_IT: Nuova fattura

en: View Invoice
it_IT: Visualizza fattura

en: Search Invoice
it_IT: Cerca fattura

en: No Invoice found
it_IT: Nessuna fattura trovata

en: No Invoice found in Trash
it_IT: Nessuna fattura trovata nel Cestino

en: Invoice Title
it_IT: Titolo della fattura

en: Price
it_IT: Prezzo

en: Payment Method
it_IT: Metodo di pagamento

en: Buyer
it_IT: Acquirente

en: Buyer Email
it_IT: Email dell'acquirente

en: Invoice Type
it_IT: Tipo di fattura

en: Billion For
it_IT: Miliardi di

en: Status
it_IT: Contratto

en: Date
it_IT: Data

en: Direct Bank Transfer
it_IT: Bonifico bancario diretto

en: Not Paid
it_IT: Non pagato

en: Paid
it_IT: Pagato

en: Houzez Packages
it_IT: Pacchetti di Houzez

en: Packages
it_IT: Pacchetti

en: Add New Package
it_IT: Aggiungi nuovo pacchetto

en: Add Packages
it_IT: Aggiungi pacchetti

en: Edit Packages
it_IT: Modifica pacchetti

en: Edit Package
it_IT: Modifica pacchetto

en: New Packages
it_IT: Nuovi pacchetti

en: View Packages
it_IT: Visualizza i pacchetti

en: Search Packages
it_IT: Cerca pacchetti

en: No Packages found
it_IT: Nessun pacchetto trovato

en: Parent Package
it_IT: Pacchetto genitore

en: Partners
it_IT: Partner

en: Add New Partner
it_IT: Aggiungi nuovo partner

en: Edit Partner
it_IT: Modifica partner

en: New Partner
it_IT: Nuovo partner

en: View Partner
it_IT: Visualizza partner

en: Search Partner
it_IT: Cerca partern

en: No Partner found
it_IT: Nessun partner trovato

en: No Partner found in Trash
it_IT: Nessun partner trovato nel Cestino

en: Property Slug
it_IT: Slug di proprietà

en: Property Type Slug
it_IT: Tipo di proprietà Slug

en: Property Feature Slug
it_IT: Slug caratteristica di proprietà

en: Property Status Slug
it_IT: Slug contratto proprietà

en: Property Area Slug
it_IT: Slug zona di proprietà

en: Property City Slug
it_IT: Slug città della proprietà

en: Property State Slug
it_IT: Slug stato della proprietà

en: Set up custom permalinks for the property section on your site.
it_IT: Imposta permalink personalizzati per la sezione proprietà sul tuo sito.

en: Update Settings
it_IT: Impostazioni aggiornamento

en: Testimonials
it_IT: Testimonianze

en: Properties
it_IT: Proprietà

en: Property
it_IT: Proprietà

en: Add New Property
it_IT: Aggiungi nuova proprietà

en: Edit Property
it_IT: Modifica proprietà

en: New Property
it_IT: Nuova proprietà

en: View Property
it_IT: Visualizza proprietà

en: Search Property
it_IT: Cerca proprietà

en: No Property found
it_IT: Nessuna proprietà trovata

en: No Property found in Trash
it_IT: Nessuna proprietà trovata nel Cestino

en: Type
it_IT: Tipo

en: Add New Type
it_IT: Aggiungi nuovo tipo

en: New Type
it_IT: Nuovo tipo

en: Add New Status
it_IT: Aggiungi nuovo tipo di contratto

en: New Status
it_IT: Nuovo contratto

en: Features
it_IT: Caratteristiche

en: Add New Feature
it_IT: Aggiungi nuova caratteristica

en: New Feature
it_IT: Nuova caratteristica

en: Labels
it_IT: Etichette

en: Add New Label
it_IT: Aggiungi nuova etichetta

en: New Label
it_IT: Nuova etichetta

en: City
it_IT: Città

en: Neighborhood
it_IT: Quartiere

en: Add Property Neighborhood
it_IT: Aggiungi nuovo quartiere

en: New Property Neighborhood
it_IT: Nuovo quartiere della proprietà

en: County / State
it_IT: Provincia

en: Add Property County / State
it_IT: Aggiungi nuova provincia

en: New Property County / State
it_IT: Nuova provincia

en: Property Title
it_IT: Titolo della proprietà

en: Property ID
it_IT: ID della proprietà

en: Featured
it_IT: In primo piano

en: Posted
it_IT: Pubblicato

en: Expires
it_IT: Scade

en: Actions
it_IT: Azioni

en: NA
it_IT: N / A

en: Yes
it_IT: Sì

en: No Address Provided!
it_IT: Nessun indirizzo fornito!

en: Approve
it_IT: Approvare

en: Expire
it_IT: Scade

en: by a guest
it_IT: da un ospite

en: by %s
it_IT: da %s

en: Name
it_IT: Nome

en: Posts
it_IT: Messaggi

en: County/State
it_IT: Provincia

en: Country
it_IT: Nazione

en: All Types
it_IT: Tutti i tipi

en: All Status
it_IT: Tutti i contratti

en: All Labels
it_IT: Tutte le etichette

en: All Cities
it_IT: Tutte le città

en: status
it_IT: Stato

en: features
it_IT: caratteristiche

en: label
it_IT: etichetta

en: Testimonial
it_IT: Testimoniale

en: Add New Testimonial
it_IT: Aggiungi nuova testimonianza

en: Edit Testimonial
it_IT: Modifica testimonianza

en: New Testimonial
it_IT: Nuovo Testimonial

en: View Testimonial
it_IT: Visualizza testimonianza

en: No Testimonial found
it_IT: Nessun testimonianza trovata

en: No Testimonial found in Trash
it_IT: Nessuna testimonianza trovata in Cestino

en: Users Package Info
it_IT: Informazioni sul pacchetto degli utenti

en: Package Holder
it_IT: Titolare del pacchetto

en: Package
it_IT: Pacchetto

en: Available Listings
it_IT: Annunci disponibili

en: Featured Available
it_IT: Disponibile in primo piano

en: Activation
it_IT: Attivazione

en: Expiry
it_IT: Scadenza

en: Activated Successfully, reload page!
it_IT: Attivato con successo, ricarica la pagina!

en: Invalid license key
it_IT: Licenza non valida

en: Houzez Statistics
it_IT: Statistiche di Houzez

en: Most Viewed Properties
it_IT: Proprietà più viste

en: Most Viewed
it_IT: I più visti

en: Most Favourite Properties
it_IT: La maggior parte delle proprietà preferite

en: Most Favourite
it_IT: Il più preferito

en: Saved Searches
it_IT: Ricerche salvate

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
it_IT: Non hai permessi sufficienti per accedere a questa pagina.

en: Houzez Statistic
it_IT: Statistica di Houzez

en: Total Views Today
it_IT: Visualizzazioni totali oggi

en: Users
it_IT: Utenti

en: Buyers
it_IT: Gli acquirenti

en: Sellers
it_IT: Venditori

en: Owners
it_IT: Proprietari

en: Managers
it_IT: I gestori

en: Views Count
it_IT: Numero di visualizzazioni

en: View
it_IT: Vista

en: Favourite Count
it_IT: Conte preferito

en: Favourite Count
it_IT: Conte preferito

en: Search Query
it_IT: Query di ricerca

en: Location
it_IT: Posizione

en: State
it_IT: Stato

en: Bedrooms
it_IT: Camere da letto

en: Bathrooms
it_IT: Bagni

en: Size
it_IT: Dimensione

en: No Search found
it_IT: Nessuna ricerca trovata

en: Min Price
it_IT: Prezzo minimo

en: Max Price
it_IT: Prezzo massimo

en: Area
it_IT: Zona

en: Feature
it_IT: Caratteristica

en: Max Size
it_IT: Dimensione massima

en: Bedroom
it_IT: Camera da letto

en: Bathroom
it_IT: Bagno

en: Houzez Searches
it_IT: Ricerche di Houzez

en: Search Keyworks
it_IT: Cerca parole chiave

en: Load More
it_IT: Carica altro
